27 Eylül 2012 Perşembe

Artık Ben de Emeksensindeyim:)))Eveeet... Artık ben de Emeksensindeyim:) Sanırım biraz geç kalmışım ama olsun. Bir yerden başlamak lazım di mi:) Yine Fransız Dantelli Havlu yine yeni yeniden... Ben kopamıyorum bu havlulardan:)


Emeksensindeki sayfamı görmek isteyenler buradan bakabilirler.
Beğendiğiniz ve sipariş vermek istediğiniz ürünler için benimle iletişime geçmek veya herhangi bir konuda soru sormak isterseniz mail adresim: evimbenimatolyem@gmail.com

25 Eylül 2012 Salı

Hediye Çekilişim Var:))))))

fransız dantelli havlu

Beni takip eden izleyicilerime çok teşekkür etmeliyim önce. 100 olduk,200 olduk, derkeeen 300'e yaklaşmışız:) Hepinize çok teşekkür ediyorum. Sayılar bahane... Aslında çekiliş yapma fikri epeydir aklımdaydı. El emeği birşeyler olsun istedim ve fransız danteliyle işlediğim 3 adet mutfak havlusunu hediye ediyorum:)

havlu süsleme

dantelle havlu süsleme

fransız danteli havlu süsleme

fransız dantelli havlu

           Gelelim şartlara:

  • İzleyicim olmanız
  • Blogunuzda, facebook sayfanızda veya twitter'da(en az biri yeterli) çekilişimi resimli bir şekilde duyurmanız 
  • Duyuru linkinizi ve mail adresinizi bu sayfanın altına yorum olarak bırakmanız 

      Son katılım:20 Ekim

Katılımlarınızı bekliyorum...

Sevgiyle...

Not: Kargo ücreti bana aittir. Aslında bunu söylemeye gerek yok ama ne olur ne olmaz söyleyeyim dedim:)

11 Eylül 2012 Salı

Prenses Etekli Kına Kombinim

prenses etekli kombin

        Eveeet. Nihayet diktiğim eteğimi paylaşıyorum. O bir prenses etek:) Tütü de denebilir ama ben böyle demeyi tercih ediyorum. Bu model etek benim ilk deneyimim. Başlarda tereddüt ettim. Acaba olur mu, Yapabilir miyim diye, ama çok şükür istediğim sonuca ulaştım:)

prenses etek

        Tereddütümün sebebi, bu modeli araştırmalarım sonucu kendim ortaya çıkarmamdı. Evet buna benzer bir çok etek modeli var ama ben hiç birini birebir uygulamadım. Şöyle ki: eteğin hem kabarık hem de zarif görünmesini istediğimden; alt kısımda kalın kanvas kumaş,üstte ise ince tül kullandım. İnternetten bu etek için araştırma yaparken baktığım modellerde ya alta saten tarzı bir kumaş,üste de kalın paket tül kullanıldığını ya da üstte ince tül ile zerafeti yakalarken altta da tarlatanla kabarıklık oluşturulduğunu farkettim(tabi tarlatanı görmedim ama,öyle tahmin ettim). İkisi de tam olarak istediğim şeyler değildi. Bir risk alarak yeni birşey denedim. Ve sonuçtan memnun kaldım çok şükür:)

pembe prenses etek

         Etek üstümde kabarık duruyor. Belki bu fotoğrafta daha iyi anlaşılabilir kabarıklığı. Peki bu kabarıklığı nasıl sağladım?? Onu da deneme yanılmayla buldum diyebilirim:) Önce eteğe büzgü verdim ama baktım ki eteğin kabarıklığı eşit oranda yayılmadı daha dalga dalga durdu. Kloş yaparsam da benzer şeyin olacağını düşündüğümden. Eteğe, hem arkada hem önde kanun pile uyguladım. Bu şekilde eteğin kabarık görünümü daha eşit durdu. Üstteki tüle de büzgü verdim 3m tül kullandım ama 4m sanki daha iyi olabilirmiş.Bir bilgi daha; bel kısmı biraz uzun olmalı,çünkü sadece oraya fermuar dikiyoruz.

fransız dantelli şal

          Bir de kınada taktığım şal var tabi. Ona da kendimden bir şeyler ekledim. Şimdi nasıl yaptığımı anlatayım:) Önce şalımızı örtecek gibi baş kısmından bir miktar katlıyoruz. Hani şalı takarken önce bir miktar içe kıvırıyoruz ya, işte onu kastediyorum. Her yeri eşit şekilde katladığımızdan emin olduktan sonra, iğneleyip sabitliyoruz. Sonra üst kısma, (bir kaç santim öteye) benzer renkteki fransız dantelimizi dikiyoruz. (Ben, elde daha geniş aralıklarla diktim) İşte bu kadar basit:) Başta çok güzel duruyor. Bu dantelleri, şalların ucuna da dikiyorlar ama bence bu şekilde daha farklı ve hoş duruyor. Yani benim diktiğim, takınca danteller baş kısmına geliyor.

         Hatta arkadaşımın kınasında, bir bayan yanıma yaklaşıp,şalını nerden aldın, benim kardeşimin eşarp dükkanı var. Böyle farklı eşarpları getirmeyi çok seviyor falan dedi :)) Ben de şalımı burdan aldım ama dantelini kendim diktim eğer onu soruyorsanız dedim. Kadın şaşırdı. ,çünkü bu şallardan heryerde var ama onu farklı yapan danteliydi:) )
  şal süsleme

            Gömleğimi zaten önceden yine fransız danteli ve swaroski taşlarla süslemiş ve bu postumda paylaşmıştım. Yani anlayacağınız bir ayakkabı elimden geçmedi onu aldığım gibi giydim:) Ben böyle kendim üretip giymeyi çok seviyorum. Hazır alsam bu kadar mutlu olmam herhalde:) Kendi diktiğini, ürettiğini giyebilmek inanılmaz bir haz veriyor insana:)
         
           Bu eteğe de boşuna prenses etek demiyorum. İnsan bu eteği giyince öyle bir havaya bürünüyor sanki:) Sonuç olarak ben eteğimi çok sevdim. Artık kendisi benim, dolaptaki favorim:)

  NOT: Arkadaşlar kına evdeydi ve erkekler içeri alınmadı. Hatta kapalı olanlar bile kınada açılmıştı:) Yanlış anlaşılmamak için bunu not ediyorum.Kız kıza olduğumuz için böyle giyindim. Yoksa bu kombini dışarıda giymek için hazırlamadım. Sevgiler....

9 Eylül 2012 Pazar

Keçe Kaftan (Kına Hediyelikleri)           Bu aralar epey boş bıraktım blogumu,elimde olmayan sebeplerden ötürü. Şimdi tekrar kavuştum inşallah postlara başlıyorum. Bu kaftan magnetlerden, arkadaşımın kınası için yaptım:) Aşağıdaki fotoğraf  biraz kötü, başka bir makineyle çekmek zorunda kaldım çünkü.

kaftan kına şekeri

         Aslında bunları hem arkadaşıma süpriz amaçlı hem de kendimi denemek için yaptım. Bir iki tane yapmak kolay, ama aynı şeyden 50 tane yapmak nasılmış,becerebilecek miyim,sabredebilecek miyim diye kendimi denedim:) 

          Peki sonuç?? Aslında normalde çok sabırlı biri değilimdir ama bunlar korktuğum gibi beni yormadı. Sadece çok zaman alıyor. Ama bana çok zor gelmedi açıkçası:) 

            Bu hediyelikleri, buzdolabı süsü olarak hazırladım. Arkalarına da magnet yapıştırdım.

           Normalde bunları paketledim, etiketledim ama işte fotoğraf çekmeye pek zamanım kalmadı.O hallerini de buraya koymayı çok isterdim.Ama kısmet değilmiş:)

      Bu arada daha önce bahsettiğim eteğimi diktim,giydim,çok sevdim:) Evime daha dün geldiğim için fotoğraflayamadım. Bir sonraki postta kına kombinimi paylaşmayı düşünüyorum:) Kalın sağlıcakla:)

Not: Modelde biraz değişiklik yaptım sonradan. Yeni yaptığım modelle eskisinin resmini değiştirdim.

Popüler Yayınlar

Blogroll

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

emeksensin.com